دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ بهمن
1397/04/16
فراخوان گرنت سرمايه اوليه: همكاري تحقيقاتي سوئيس با ايران و كشورهاي جنوب آسيا
كشور سوئيس، گرنت سرمايه اوليه‌ (seed money) را به منظور ايجاد و تقويت همكاري­‌هاي موجود با مؤسسات در كشورهايي كه تاكنون همكاري تحقيقاتي نداشته اختصاص داده است.
دانشگاه علوم كاربردي زوريخ (Zurich University of Applied Sciences) از سوي وزارت آموزش، تحقيقات و نوآوري كشور سوئيس (SERI) به عنوان مسؤول برقراري همكاري تحقيقاتي دو جانبه با نهادهاي تحقيقاتي در افغانستان، ايران، بنگلادش، بوتان، پاكستان، سريلانكا، مالديو، نپال و هند تعيين شده است.
از آنجايي كه هيچ همكاري پژوهشي قابل توجهي بين جامعه علمي سوئيس و همتايان آن در كشورهاي جنوب آسيا به غير از هند وجود ندارد، اين گرنت براي تحريك ايجاد مشاركت در افغانستان، ايران، بنگلادش، بوتان، پاكستان، سريلانكا، مالديو و نپال ارايه شده است.
موضوع مطالعات: هر موضوع تحقيقاتي كه به دنبال ارايه راه‌حل براي يكي از مشكلات در منطقه كشورهاي عضو (به عنوان مثال در سوئيس و/ يا هر يك از هشت كشور مذكور) باشد؛ از جمله پروژه‌هاي تحقيقاتي در علوم اجتماعي، علوم انساني، تحقيقات بنيادين و تحقيقات كاربردي مورد حمايت قرار مي­­‌گيرند. ارايه طرح از همه گروه‌هاي سني و هر دو جنس استقبال مي‌شود.

شرايط متقاضيان: متقاضي اصلي (principle applicant) مي‌بايست محقق شاغل در يكي از دانشگاه­هاي فدرال يا كانتون سوئيس، دانشگاه‌­هاي علوم كاربردي يا تربيت معلم، و يا يكي از مؤسسات تحقيقاتي عمومي باشد. محقق سوئيسي، متقاضي اصلي دريافت كننده اين گرنت مي‌­باشد.
همكار پژوهشي بايد محقق وابسته به يكي از دانشگاه‌­ها يا مؤسسات تحقيقاتي از يكي از كشورهاي ذكر شده در بالا باشد. محقق اصلي از ايران و ساير كشورهاي جنوب آسيا مي‌بايست هيأت علمي شاغل در دانشگاه‌ها و مؤسسات وابسته به وزارت علوم و تحقيقات فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با چندين سال تجربه تحقيقاتي (senior) در زمينه مطالعاتي مذكور باشد.

اعتبار گرنت: مبلغ گرنت، حداكثر بيست هزار فرانك سوئيس است كه در دو مرحله 80٪ پس از امضاي قرارداد و 20٪ پس از تصويب گزارش نهايي و ارايه صورت‌هاي مالي اعطا خواهد شد. در هنگام ارايه پروژه، بودجه‌بندي دقيق مورد نياز است. هزينه‌هاي در نظر گرفته شده بايد منطقي و مرتبط با فعاليت‌هاي تحقيقاتي پيشنهادي باشد. سهم هر يك از طرفين انتظار مي‌رود به صورت نقدي و يا به صورت غيرمستقيم تبيين شود.

جدول زماني:
اعلام فراخوان: 9 مي 2018 (19 ارديبهشت 1397)
مهلت ارسال درخواست: 31 ژوئيه 2018 (9 مرداد 1397)
ارزيابي و تصميم گيري جهت اعطاي گرنت: پايان سپتامبر 2018 (9 مهر 1397)
اعلام نتايج: دو هفته بعد از تصميم‌گيري نهايي
آخرين مهلت شروع پروژه: پايان سال 2018
طول مدت اجراي پروژه: حداكثر 12 ماه
فرم ارسال طرح: فرم ارسال طرح و اطلاعات بيشتر در خصوص اين گرنت در اينجا قابل دسترس است. لازم به ذكر است درخواست­ها بايد به Leading House جنوب آسيا و ايران (leadinghouse@zhaw.ch) ارسال شود.
 
تماس: براي اطلاعات بيشتر مي‌توانيد با نشاني‌هاي زير تماس بگيريد:
ميز سوئيس در دانشگاه اصفهان به نشاني: http://iscoweb.iut.ac.ir/en/content/iut-swiss-desk و يا
دفتر همكاري‌هاي علمي ايران و سوئيس در دانشگاه علوم پزشكي تهران با اي‌ميل: irsw-leadinghouse@sina.tums.ac.ir و يا
Leading House جنوب آسيا و ايران با اي‌ميل: leadinghouse@zhaw.ch

لازم به ذكر است مؤسسه ملي توسعه تحقيقات علوم پزشكي ايران (NIMAD) با توجه به رسالت خود در ارتقاي همكاري‌هاي بين‌المللي در حيطه پژوهش‌هاي سلامت، اقدام به انتشار اطلاعات فوق نموده و هرگونه توضيح بيشتر فقط و فقط از طريق مكاتبه الكترونيك با آدرس‌هاي مندرج در متن قابل استعلام است. لذا از هرگونه پاسخگويي تلفني/ الكترونيكي در اين خصوص معذور است.

نامه معاونت محترم تحقيقات و فناوري وزارت
 
 
تعداد بازدید:
206
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
Powered by DorsaPortal