مرکز رشد فناوری سلامت
۱۴۰۰/۲/۲۲
شركت دانش بنيان جوانه پويا كيوان مهر جهان بين

نام شركت:كيوان مهر جهان بين                                                                                       شركت دانش بنيان كيوان مهر
مديرعامل:زهرا كيواني هفشجاني(كارشناسي ارشد پرستاري)
رئيس هيات مديره : امين محمودي
نام اختراع :كرم منيزيم وكالاندولا در درمان راش پوشكي
مشكل فني و بيان اهداف اختراع :

درماتيت دياپر به عنوان مدلي از درماتيت تماسي تحريكي است و يك واكنش به اصطكاك و سايش و تماس طولاني مدت با ادرار و مدفوع و مواد شوينده و غيره مي باشد. در درماتيت دياپر پوست ناحيه دياپر به صورت اريتماتو و پوسته پوسته در مي آيد و اغلب با ضايعات پاپووزيكولر يا تاول مانند و ساييدگي و فيشر همراه است. اين ضايعات مي تواند به صورت تكه تكه يا متصل به هم ظاهر شونند. همچنين پاپولهاي هيپرتروفيك و پهن و ندولهاي اينفيلتراتيو ممكن است اتفاق بيافتد. عفونت ثانويه با قارچ نيز شايع است..
همچنين درماتيت پوشك يك نام كلي براي گروهي از ضايعات درماتيتي حاد پوست است كه مشخصه ان ها التهاب ناحيه پرينه، كپل ها، قسمت تحتاني شكم و قسمت داخلي ران مي باشد. هرچند اين بيماري اغلب در نوزادان و شيرخواران رخ مي دهد ولي ممكن است در بزرگسالان نيز مشاهده شود. دراغلب موارد هيچ نوع درماتيتي موجب بروز يك بيماري خطرناك و شديد نمي شود. اين بيماري مي تواند موجب ناراحتي، تحريك وخارش شده و باعث بي قراري وافزايش تحريك پذيري كودكان گردد. با اين حال در اغلب موارد كودكان مبتلا به اين بيماري هيچ علامتي نداشته و علايم ناراحتي يا بي قراري را از خود بروز نمي دهد.
از آنجا كه كاهش هرچه سريعتر علائم و كاهش آثار وعوارض ناشي از ازدياد حساسيت پوستي براي بيماران از اهميت خاصي برخوردار است و با توجه به كم بودن اثرات جانبي داروهاي طبيعي در مقايسه با داروهاي سنتيك و شيميايي و همچنين افزايش مقاومت عوامل بيماري زا (پا توژن هاي پوستي) نسبت به داروهاي ساخته شده تحقيق حاضر در راستاي بررسي تأثير مخلوط عصاره كالاندولا و منيزيم بر روند ترميم اين ضايعات به مرحله اجراء درآمد.


تاریخ به روز رسانی: 1397/12/19
تعداد بازدید: 261
آدرس شهركرد- رحمتيه - دانشگاه علوم پزشكي شهركرد- دانشكده پزشكي - طبقه سوم
كدپستي : 8813833435           تلفن: 33351040-038
دور نگار : 33351041-038
تاریخ بروز رسانی 1400/02/22
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal