مدیریت روابط عمومی
۱۳۹۹/۵/۱۹
1398/07/18
انجام عمل جراحي ويپل براي اولين بار در چهارمحال و بختياري
وبدا؛ متخصص جراحي عمومي و فوق تخصص جراحي لاپاروسكوپي در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد گفت: براي اولين بار يك عمل جراحي بسيار بزرگ كه به جرأت مي‌توان مدعي شد بزرگ‌ترين و پيچيده‌ترين عمل جراحي خصوصا در جراحي عمومي شكم است در بيمارستان آيت‌الله كاشاني شهركرد انجام گرفت.
به گزارش وبدا؛ دكتر كريمي گفت: براي اولين بار يك عمل جراحي بسيار بزرگ كه به جرأت مي‌توان مدعي شد بزرگ‌ترين و پيچيده‌ترين عمل جراحي خصوصا در جراحي عمومي شكم است در بيمارستان آيت‌الله كاشاني شهركرد انجام گرفت.
متخصص جراحي عمومي و فوق تخصص جراحي لاپاروسكوپي در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد با اشاره به نام اين عمل جراحي با عنوان ويپل افزود: عمل جراحي در يك بيمار مبتلا به كانسر سر پانكراس كه خانمي 54 ساله بود انجام گرفت.
وي ادامه داد: پيش از اين عمل جراحي ويپل را بر روي چند كيس ديگر در مراكز بزرگ‌تر فوق تخصصي در تهران و به روش لاپاروسكوپيك انجام داده‌ام و اميدوارم كه در آينده‌ايي نه چندان دور در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد نيز اين عمل جراحي به روش لاپاروسكوپيك انجام شود.
كريمي خاطرنشان كرد: عمل جراحي ويپل قبلا در مراكز بزرگ و مادر جراحي كشور قابل انجام بود ولي مي‌توان اميدوار بود كه از اين به بعد اين عمل جراحي با كيفيت و شرايطي خوب و قابل قبول در استان چهارمحال و بختياري و دانشگاه علوم پزشكي شهركرد انجام شود.
متخصص جراحي عمومي و فوق تخصص جراحي لاپاروسكوپي در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد عنوان كرد: مي‌توان بشارت داد كه بعد از اين بيماراني كه در چهارمحال و بختياري نيازمند عمل جراحي ويپل هستند در همين استان و در دانشگاه علوم پزشكي شهركرد درمان شوند و نياز به ارجاع اين بيماران به مراكز بزرگ‌تر نباشد.
تعداد بازدید:
281
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:11
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal