حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۳/۱۴
1391/07/19
روابط عمومي دانشگاه اعلام كرد:

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي شهركرد: همایش یکروزه علمی سالمندی و سلامت با همكاري معاونت تحقيقات و فناوري و معاونت بهداشتي اين دانشگاه در سالن همايش هاي ابن سينا واقع در مجتمع رحمتيه برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در این همایش گفت: سلامت و بهداشت سالمندان، یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی است که در سایه تلاش و همکاری بیشتر خانواده ها و مسوولان محقق خواهد شد.

رضا ایمانی افزود: توجه به تغذیه خاص سالمندان، بسترسازی آرام روانی، مهیا کردن زمینه تفریح سالم و سلامت جسمی ازاقداماتی است که سلامت سالمندان را تضمین می کند.

رئيس حوزه علميه برادران استان و امام جمعه شهر فرخشهرنيز در اين همايش با اشاره به جايگاه و منزلت والاي سالمندان در دين مبين اسلام افزود: وجود سالمندان در جامعه منشاء خير و بركات فراوان است.

حجت الاسلام والمسلمين احمدي حفظ احترام ،‌تحمل برخي ازجهالت سالمندان و تامين همه مخارج معيشتي و رفاهي آنان را از وظايف افراد خانواده فرد سالمند بر شمرد.

معاون فني مركز بهداشت چهارمحال و بختياري در اين همايش با بيان ضرورت تكريم سالمندان در جامعه تصريح كرد: سالمندان با دارا بودن تجارب ارزشمند يكي از منابع مهم در سيستم آموزشي جامعه هستند.

دكتر علي ضامن صالحي فرد گفت: سازمان بهداشت جهاني از سال 1358 توجه ويژه اي به بحث سالمندي داشته است و با انتخاب شعارهاي با مضامين مربوط به سالمندان بر اهميت اين موضوع تاكيد كرده است.

وي اظهار داشت: در قرن اخير جمعيت جهان به شدت در حال پير شدن است و اين روند در كشورهاي در حال توسعه و ايران با شتاب بيشتري به پيش مي رود.

دكتر صالحي فرد ادامه داد،‌ روند افزايش جمعيت سالمندان با شروع قرن 15 ه.ش در ايران رشد چشمگيري خواهد داشت. 

بر اساس اين گزارش، از 68 مقاله واصل شده به دبیرخانه این همایش 19 مقاله برتر به صورت پوستر ارائه و شش مقاله نیز توسط محققان تشریح شد.

تعداد بازدید:
56
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1399/03/14
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal