حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
۱۳۹۹/۵/۲۴
1392/07/30
به گزارش خبرنگار وب دا

ریاست دانشگاه علوم پزشکی و دبیر کارگروه در این جلسه ضمن تشکر از حضور اعضاء کارگروه و نحوه همکاری و تعامل آنها در جهت پیشبرد اهداف سلامت و ارتقاء شاخص های سلامت در استان در خصوص شرح وظایف اعضاء تاکیدات لازم را به عمل آورد.

دکتر رضا ایمانی با بیان اینکه، تعدادی از مصوبات صورت جلسه قبل کارگروه علی رغم فرصت مکفی اجرا نشده است بر اجرای این مصوبات تاکید نمود.

معاون سیاسی و امنیتی استداری در این کارگروه با اشاره به اهمیت حفظ سلامت افراد جامعه از اعضا خواست با جدیت بیشتری نسبت به اجرای مصوبات کارگروه اقدام نمایند.

جلالی یادآور شد، هرگونه غفلتی در حوزه تامین سلامت خسارات جبران ناپذیری در جامعه بر جای خواهد گذاشت.

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز در این جلسه ضمن قرائت صورت جلسه قبلی کارگروه گفت: نحوه امحاء زباله های عفونی مطب ها و مراکز ارائه خدمات پزشکی از مصوبات کارگروه قبل بود که متاسفانه به جز اقدام تعداد معدودی از مطب ها جهت انعقاد قرارداد با شرکت های خصوصی برای دفع اصولی زباله ها اقدام موثر دیگری صورت نگرفته است.

سید راشد جزایری ساماندهی وضعیت کشتار دام در روستاهای کاج، بارده، هارونی و شهرهای چلگرد و سودجان را از دیگر مصوبات جلسه گذشته عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه تاکنون ساز و کار مناسبی در این زمینه اتخاذ نشده است، در این جلسه مقرر گردید به منظور اطلاع رسانی و آموزش همگانی صدا و سیما فیلم تهیه و پس از اعلام نظر نمایندگان سازمان دامپزشکی و دانشگاه علوم پزشکی پخش شود، همچنین نسبت به تهیه کشتارگاه در قالب بخش خصوصی و یا تامین وسیله جهت حمل دام به کشتارگاه های صنعتی تمهیدات لازم اتخاذ شود.

جزایری گفت: موضوع آلایندگی زیست محیطی کشتارگاه جهانبین از دیگر مصوبات بررسی شده در این کارگروه بود که علی رغم اخطارهای مکرر و عدم  اقدام موثر از سوی متولیان کشتارگاه، در مورد برخورد قانونی با هماهنگی فرمانداری شهرستان شهرکرد جهت تعطیلی این کشتارگاه اتخاذ تصمیم شد.   

وی تصریح کرد: ساماندهی وضعیت بازارچه عرضه ماهی، بررسی وضعیت بهداشت محیط و اتلاف سگهای ولگرد در منظریه ، عدم استفاده از گاز کلر جهت گندزدایی استخرهای شنا، ممنوعیت استفاده از پساب خام در آبیاری محصولات کشاورزی از دیگر مصوبات بررسی شده در این کارگروه می باشد.

گفتنی است، در این جلسه معاون حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان به ارائه خلاصه اي از اجراي برنامه تضمين كيفيت و سلامت محصولات كشاورزي ( باغي ، زراعي وگلخانه اي ) سال ۹۲- ۹۱ زراعي در چهارمحال و بختياري پرداخت.

همچنین در پایان ضمن نمایش فیلم تهیه شده به مناسبت هفته کاهش بلایای طبیعی ، گزارش همایش دو روزه بهداشت محیط در بحران توسط مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ارائه گردید.

.

تعداد بازدید:
33
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس:شهركرد، بلوار كاشاني، ستاد مركزي دانشگاه
كدپستي:8815713471      تلفن:5-33330061-038
تاریخ بروز رسانی 1399/05/24
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal