دانشکده فناوری های نوین
۱۳۹۹/۶/۳۰
1397/02/01
دانشمند ايراني دانشگاه تورنتو، برنده جايزه بهترين اختراع

دانشمند ايراني دانشگاه تورنتو، برنده جايزه بهترين اختراع براي مبتلايان سرطان پستان

 
پژوهشگر ايراني دانشگاه تورنتو با ابداع ايمپلنت پليمري جديد براي جايگزيني بافت برداشت شده پستان در مبتلايان سرطان برنده جايزه بهترين اختراع سال 2018 براي كمك به زنان مبتلا به سرطان پستان شد.

به گزارش خبرنگار ديده بان علم ايران، دكتر سرور شريف پور، برنده جايزه 50 هزاردلاري فاسيت (FACIT) با تاسيس استارتاپي، قصد دارد با تكميل آزمايش ها و دريافت تاييديه هاي لازم، نوآوري خود را كه پليمري با خلل و فرج براي كمك به رشد سلول هاي پوستي و بازيابي بافت برداشته شده پستان است، تجاري سازي كند.

با استفاده از محصول ابداعي شريف پور زناني كه تحت جراحي سرطان پستان قرار مي گيرند نياز به جراحي مجدد ندارند و جراح مي تواند پس از برداشتن بافت پستان با تزريق پليمر ابداعي در محل جراحي، امكان رشد سلولها در آن ناحيه را فراهم كند.

به گفته اين محقق ايراني با استفاده از اين روش هم به بيماران از نظر رواني كمك مي شود كه اعتماد به نفس خود را سريعتر بازيابند و هم جراحان با توجه به اين كه مي دانند بازيابي بافتهاي جدا شده ميسر است جسارت بيشتري براي عميق تر كردن دور غده هاي سرطاني پستان پيدا مي كنند.

اين ماده روي حيوانات با موفقيت آزمايش شده و در انتظار كسب مجوزهاي لازم براي آزمايش انساني است.

سرور شريف پور كه دانش آموخته دكتري مهندسي زيست پزشكي و بيومواد از دانشگاه تورنتو كاناداست، شركت تحقيقاتي خود را با مشاركت يك محقق ديگر و با حمايت دانشگاه تورنتو تاسيس كرده است. شريف پور دوره ليسانس را هم در رشته مهندسي پزشكي در دانشگاه تورنتو و دوره فوق ليسانس را در رشته مهندسي شيمي در دانشگاه كوئينز گذرانده است.

تعداد بازدید:
17
نویسنده:
منبع:
www.isw.ir
آدرس : شهركرد، رحمتيه، دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، دانشكده فناوري هاي نوين
كدپستي :                       تلفن :33331471-038
دور نگار :  33331471 -038
advancedschool@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/06/30
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-