دانشکده فناوری های نوین
۱۳۹۹/۶/۳۰
1397/02/07
كارگاه آموزشي بين المللي كاربرد فنوتايپينگ گياهي

 

برگزاري كارگاه آموزشي بين المللي كاربرد فنوتايپينگ گياهي براي اولين بار در كشور

به گزارش مركز اطلاعات بيوتكنولوژي ايران به نقل از پژوهشگاه بيوتكنولوژي كشاورزي، كارگاه آموزشي فنوتايپينگ گياهي پربازده، با دقت و كارآيي بالا براي اولين بار در كشور، به همت پژوهشگاه بيوتكنولوژي كشاورزي، طي روزهاي 15 و 16 ارديبهشت ماه 97 در محل پژوهشگاه برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه بيوتكنولوژي كشاورزي، كارگاه آموزشي «كاربرد فنوتايپينگ گياهي پربازده، با دقت و كارآيي بالا در فيزيولوژي، اصلاح نباتات و بيوتكنولوژي» كه نخستين رخداد بين المللي در اين سطح در كشور محسوب مي شود، با همكاري دانشمندان طراز اول جهان از موسسه تحقيقات علوم گياهيِ پژوهشگاه علوم زيستي و زميني واقع در مجموعه تحقيقاتي يوليش در آلمان، مجموعه تحقيقاتي فنوميكس گياهي در استراليا و همچنين مدرسان داخلي برگزار مي شود.

در اين كارگاه آموزشي، آخرين فناوري ها و روش هاي روز دنيا در حوزه فنوتايپينگ و فنوميكس گياهي، معرفي و شركت كنندگان در اين كارگاه با روش هاي نوين فنوتايپينگ گياهي در مراكز تحقيقاتي و پيشرفته دنيا و كاربردهاي عظيم آنها در فيزيولوژي گياهي، اصلاح نباتات و بيوتكنولوژي آشنا مي شوند.

همچنين مدرسان داخلي و خارجي در اين كارگاه آموزشي، فناوري هاي روز دنيا و آخرين دستاوردها و تجربيات خود را در حوزه فنوتايپينگ گياهي و تصويربرداري گرمايي و طيف نگاري با شركت كنندگان در ميان خواهند گذاشت. شركت كنندگان در اين كارگاه آموزشي نيز فرصت خواهند داشت تا با روش هاي نوين فنوتايپينگ مستمر و غير تخريبي براي ثبت داده هاي مرفولوژيك و فيزيولوژيك در ريشه، بذر و اندام هوايي در مطالعات فيزيولوژي، اصلاح نباتات و بيوتكنولوژي آشنا شوند.

علاقه مندان مي توانند براي ثبت نام و شركت در اين كارگاه آموزشي و كسب اطلاعات بيشتر به بخش رويدادهاي وب سايت  پژوهشگاه مراجعه نمايند.

تعداد بازدید:
11
نویسنده:
منبع:
آدرس : شهركرد، رحمتيه، دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، دانشكده فناوري هاي نوين
كدپستي :                       تلفن :33331471-038
دور نگار :  33331471 -038
advancedschool@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/06/30
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-