دانشکده فناوری های نوین
۱۳۹۹/۵/۲۵
1397/04/07
آغاز مطالعه باليني بر روي ctDNA


آغاز مطالعه باليني بر روي ctDNA


موسسه پزشكي سرطان ريه (Addario (ALCMI و دانشكده پزشكي دانشگاه واشنگتن در سنت لوييس، پژوهشي را براي آناليز DNA در گردش تومور در بيماران مبتلا به مرحله اوليه سرطان ريه آغاز كرده‌اند.

اين دو موسسه از پلتفرم بيوپسي مايع Inivata’s InVision براي تعيين فايده بالقوه ي آناليز ctDNA در اندازه‌گيري حداقل باقي مانده هاي بيماري، پس جراحي رزكسيون در سرطان ريه سلول غيركوچك، استفاده كردند تا بيماراني كه در آينده نيازمند جراحي هستند را شناسايي و ارزش ctDNA را براي نظارت بر عود بيماري بررسي كنند.

پژوهش LIBERTI (پژوهش بيوپسي مايع در مرحله اوليه ي عود تومور NSCLC  ريه) تا 500 بيمار را از هشت موسسه عضو ALCMI در ايالات متحده شركت داده، و با سرپرستي و كمك راماسوامي گويدان و دنيل مورگشترن، از WUSTL انجام خواهد شد. هر دو پزشك به درمان بيماران را در مركز سرطان سايتمن در بيمارستان Barnes-Jewish و دانشگاه واشنگتن درمان مشغول هستند.

هدف اوليه ي اين پژوهش همبسته سازي حضور ctDNA در پي جراحي رزكسيون، با عود بيماري در NSCLC است. اما اهداف ديگر اين بررسي نقش ctDNA در نظارت بر بيماران در حين درمان هاي تجويز شده پس از جراحي، با نگاهي به بهبود پيامدهاي بلند مدت را شامل مي‌شود.

توني آداريو، رئيس و مديرعامل ALCMI در بيانيه اي اعلام كرده است: « LIBERTI مديريت و هماهنگي پژوهش ALCMI، داده هاي متمركز و مخازن زيستي، ورودي بيماريALCF ، توالي‌يابي حساس و تكنيك هاي آناليز Inivata ، و پژوهشگران دانشگاه واشنگتن را تركيب خواهد كرد. اين گروه از پيشگامان اين ايده نوين را در زمينه سرطان ريه در زمان كوتاهي، از مفهوم به راه اندازي پژوهش تبديل كرده‌اند و با هدف مشترك افزايش نرخ زنده ماندن بيماران مبتلا به كشنده ترين سرطان جهان فعاليت مي‌كنند.»

ALCMI يك كنسرسيوم پژوهشي بين المللي بيمار محور است كه در سال 2008 به عنوان يك سازمان غيرانتفاعي توسط باني جي آداريو كه خود از سرطان ريه نجات يافته بود، تاسيس شد. موسسه سرطان ريه آداريو، با كار مداوم خود، نوآوري هاي مشتركي را در آزمايش ژنتيك، اكتشاف درماني، درمان هدفمند و تشخيص زودهنگام، ارائه مي‌كند.


 
تعداد بازدید:
18
نویسنده:
S.A.Hosseini
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، رحمتيه، دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، دانشكده فناوري هاي نوين
كدپستي :                       تلفن :33331471-038
دور نگار :  33331471 -038
advancedschool@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/25
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal