مدیریت روابط عمومی
۱۳۹۹/۱۰/۲۷
1399/07/03
درخواست ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از مردم برای در خانه ماندن به مدت چهار هفته
وبدا؛ رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش شیوع بیماری کرونا، از مردم خواست، برای قطع زنجیره انتقال ویروس، به مدت چهار هفته در خانه بمانند.
به گزارش وبدا؛ دکتر مجید شیرانی افزود: تنها 20 درصد از مردم ناگزیر به خروج از منزل هستند که به این افراد توصیه می شود پروتکل های بهداشتی را به دقت رعایت نمایند.
وی با بیان اینکه، چهارمحال و بختیاری در آمار مرگ و میر مرتبط با شیوع بیماری کرونا در هفته چهارم شهریورماه سال‌جاری، رتبه دوم کشوری را داشت افزود: این درحالی بود که در حدود 40 هفته شیوع بیماری کرونا این استان همیشه در ردیف استان های با کمترین میزان شیوع بیماری کرونا بوده است.
وی با اشاره به سهل انگاری برخی از مردم نسبت به توصیه‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اعمال برخی محدودیت‌ها و ارائه تسهیلاتی برای کنترل بیماری کرونا و تلاش به ‌منظور قطع زنجیره انتقال ویروس را ضروری دانست.
دکتر شیرانی، تعطیلی موقت تمامی فعالیت‌ها حداقل به مدت دو هفته را، از راهکارهای سیستم بهداشت و درمان برای کنترل بیماری عنوان کرد.
دکتر شیرانی با بیان اینکه شواهد و مستندات حاکی از آن است، که همچنان بیشترین موارد سرایت بیماری مربوط به مسافرت ها و برگزاری محافل دورهمی است، از تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا برای ممانعت از برگزاری مراسم های شلوغ سوگواری بویژه در منازل و محیط های سر بسته و حضور طولانی مدت در آرامستان ها خبر داد.
وی، ضمن تاکید بر هر چه کوتاه تر شدن زمان تعاملات ضروری افراد، رعایت فاصله اجتماعی و سایر پروتکل های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک را حتی در تعاملات کوتاه مدت ضوروری دانست و از مردم خواست با توجه جدی به هشدارهای بهداشتی به گذر از موج سوم شیوع بیماری کرونا با کمترین میزان ابتلا کمک نمایند.
وی، همچنین با تاکید بر تعطیلی مهمانی و دورهمی های دوستانه، خانوادگی و فامیلی در شرایط کنونی افزود: در صورت گزارش مردمی، نیروی انتظامی و متولیان بهداشتی متذکر شده و در صورتی که اقدامات ارشادی موثر واقع نشود با متخلفین برخورد و صنوف متخلف پلمپ خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در پایان متذکر شد، بیماری کرونا تنها مسن سالان را درگیر نمی کند و مواردی از ابتلا و حتی فوت کودکان و نوجوانان بدون بیماری زمینه ای نیز در کشور و فوت جوانان در استان گزارش شده است.
تعداد بازدید:
262
نویسنده:
منبع:
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal