مدیریت روابط عمومی
۱۴۰۰/۱/۲۸
1399/07/30
تست کرونای درصد بالایی از بیماران مشکوک به کرونا در چهارمحال و بختیاری مثبت اعلام شد
وبدا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با ابراز نگرانی از رشد چشمگیر تعداد مراجعات به مراکز درمانی و مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی، طی شبانه روز گذشته گفت: متاسفانه تست کرونای درصد بالایی از این مراجعین از سوی آزمایشگاه های تخصصی استان مثبت گزارش شد.
به گزارش وبدا؛ دکتر مجید شیرانی در تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید 19 در سی امین روز از مهرماه 99 در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته 360 بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد 65 بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.
وی تصریح کرد: طی 24 ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست 34 مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید 19 که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
به گفته وی، هم اکنون 262 بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد نتیجه آزمایش 197 نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات خود برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
دکتر شیرانی با ابراز تاسف از اینکه، در شبانه روز گذشته 8 مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید 19 در استان گزارش شده است، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری را 362 نفر اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری ، هم اکنون تعداد بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد که در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند را 31 نفر اعلام کرد.
دکتر شیرانی در پایان با بیان اینکه اگر روند رشد بیماران بستری به همین شکل ادامه پیدا کند با تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستانی ارائه خدمات به بیماران مختل خواهد شد از مردم خواست توجه جدی تری به رعایت پروتکل های بهداشتی بویژه رعایت فاصله اجتماعی و خودداری از تشکیل و شرکت در تجمعات و دورهمی های خانوادگی، دوستانه و کاری داشته باشند.
تعداد بازدید:
363
نویسنده:
منبع:
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal