مدیریت روابط عمومی
۱۴۰۰/۲/۲۲
1399/11/01
نمونه گیری از بیش از 65 هزار بیمار مشکوک به کرونا در چهارمحال و بختیاری از ابتدای شیوع بیماری
وبدا؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون بیش از 65 هزار نمونه گیری برای تشخیص ابتلا بیماران به کرونا در استان انجام شده است و نتایج آزمایش حدود 22هزار نفر مثبت قطعی اعلام شده است.
به گزارش وبدا؛ دکتر مجید شیرانی افزود: همچنین طی این مدت بیش از سه هزار نفر بستری و حدود 19 هزار نفر بصورت سرپایی تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.
وی ادامه داد: قطعا با توجه به بی علامت و کم علامت بودن بیماری کرونا در تعداد زیادی از بیماران و محدودیت در انجام آزمایش برای تمامی بیماران مشکوک، در ابتدای شیوع بیماری و تشخیص قطعی کرونا از روی علایم بالینی بیمار توسط پزشکان بدون نیاز به انجام آزمایش، تعداد مبتلایان به کرونا در استان بیش از آمار اعلام شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در تشریح آخرین وضعیت شیوع کووید 19 در نخستین روز از بهمن ماه 99 در چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته 235 بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد 36 بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده اند.
وی تصریح کرد: در شبانه روز گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست یک مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید_19 که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
به گفته وی، در شبانه روز گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست یک مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید_19 که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
دکتر شیرانی افزود: هم اکنون 89 بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد 53 نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
وی با ابراز تاسف از اینکه، طی 24 ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید_19 در استان گزارش شده است. مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری را 735 نفر اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در ادامه، در حال حاضر تعداد بیماران با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد که در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند را 13 نفر اعلام کرد.
تعداد بازدید:
64
نویسنده:
منبع:
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal