مرکز بهداشت شهرستان شهرکرد
۱۳۹۹/۳/۱۰
1393/08/27
همزمان با سراسر كشور برنامه ايمن سازي با واكسن پنج گانه ( پنتاوالان) در شهركردآغاز شد

رئيس دانشگاه علوم پزشكي در آيين برگزاري برنامه ايمن سازي با واكسن پنتاوالان ضمن اظهار خرسندي از موفقيت سيستم بهداشتي و درماني كشور در زمينه ارتقاء سطح واكسيناسيون افزود: با تزريق اين واكسن ۵بيماري خطرناك كودكان شامل: ديفتري،‌كزاز،‌ سياه سرفه،‌ هپاتيت ب و هموفيلوس آنفولانزا تيپ ب در يك واكسن موثر براي شيرخوران تزريق مي‌گردد.
دكتر مرتضي هاشم‌زاده،‌ تزريق ، ‌درد و ناراحتي كمتر و آسايش بيشتر شيرخواران،‌مراجعه كمتر به مركز واكسيناسيون، ‌پذيرش راحت تر و سادگي ادغام در برنامه واكسيناسيون و در نهايت پيشگيري از يك بيماري مهم ديگر در كودكان را از مزاياي اين برنامه عنوان كرد.
به گفته وي،‌پيش از اين تزريق واكسن ديفتري،‌سياه سرفه،‌ كزاز و هياتپت ب جز برنامه جاري ايمن سازي كودكان بوده است اما "هموفيلوس آنفولانزا نوع ب" جز پنجمين است كه به اين مجموعه اضافه و به همين علت اين تركيب را واكسن پنتاوالان مي‌نماند.
دكتر هاشم زاده همچنين يادآور شد،‌واكسن پنتاوالان جايگزين واكسن فعلي ثلاث و هپاتيت ب در سنين ۲،۴ و ۶ماهگي در برنامه واكسيناسيون مي شود و با تعداد تزريق كمتر ايمني لازم عليه پنج بيماري مذكور را ايجاد مي كند.
درابتداي اين مراسم مهندس جزايري  سرپرست مركز بهداشت شهرستان شهركرد نيز ضمن تبريك اين موفقيت به دريافت كنندگان و ارائه دهندگان خدمات نظام سلامت كشور و حاضران در جلسه از كودكان به عنوان آينده سازان كشور نام برد و اذعان داشت: توجه به سلامت اين قشر از جامعه و پيشگيري از ابتلا آنان به بيماري از وظايف مهم تمامي دست اندكاران و متوليان سلامت جامعه است.
سيد راشد جزايري،‌ايمن سازي را از به صرفه ترين و مهمترين اقدامات پيشگيرانه در حوزه بهداشت و درمان برشمرد و با اشاره به تلاش‌هاي دولت تدبير و اميد براي ايجاد تحول در نظام سلامت و ارائه خدمات بهتر به مردم بر تلاش مجموعه علوم پزشكي در جهت پيشبرد اهداف متعالي اين نظام تاكيد كرد.
گفتني است،‌ مراسم نمادين اجراي برنامه ايمن سازي با واكسن پنج گانه ( پنتاوالان) با حضور رياست و معاونين دانشگاه علوم پزشكي،‌ معاون سياسي استانداري،‌ فرماندار شهرستان شهركرد ،‌ رئيس شوراي شهر و جمعي از معاونين اين عزيزان و كاركنان و كارشناسان مراكز بهداشتي و درماني استان برگزار و در پايان تزريق واكسن تعدادي از شيرخواران ۲ ماهه مراجعه كننده به مركز بهداشت شماره ۳ شهركرد با حضور جمع مذكور انجام شد.

تعداد بازدید:
26
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس :  شهركرد ، خيابان شهيد باهنر -جنب مصلي امام خميني(ره)
كدپستي :        تلفن :32224489 -038
دور نگار :  32224582-038
تاریخ بروز رسانی 1399/03/09
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal