مرکز تحقیقات گیاهان دارویی
۹۹/۵/۱۶
1392/03/13
آئین‌نامه‌ی اخلاقی پژوهشهای علوم پزشکی بر روی حیوانات آزمایشگاهی در ایران
آئین‌نامه‌ی اخلاقی پژوهشهای علوم پزشکی بر روی حیوانات آزمایشگاهی در ایران

پیش نویس آئین‌نامه اخلاقی پژوهش‌های علوم پزشکی بر روی حیوانات آزمایشگاهی در ایران، با مشارکت کارشناسان و صاحبنظرانی از کمیته‌ی کشوری اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی، انستیتو پاستور ایران، دانشکده‌ی دامپزشکی دانشگاه تهران و دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمان طی 8  جلسه‌ی راهبردی در اسفندماه سال جاری تدوین شد.
 این طرح در تیرماه سال1391 در کمیته اجرایی ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران با کد پروژه 18022-159-01-91 مورد تصویب قرار گرفت.
از جمله فعالیت‌های انجام شده در  روند اجرای این طرح می‌توان به بازنگری و تدوین کدهای اخلاقی پژوهش بر روی حیوانات آزمایشگاهی، جمع‌بندی کدهای اخلاقی موجود و ارزیابی کدهای اخلاقی کشورهای مختلف، تدوین ساختار سازمانی و دستورالعمل اجرایی کمیته اخلاقی نظارت بر پژوهش بر روی حیوانات آزمایشگاهی و تدوین بخشی از سرفصل‌های مورد نیاز جهت آموزش دانشجویان و محققین در کار با حیوانات آزمایشگاهی اشاره کرد.
این پیش‌نویس که به کمیته‌ی کشوری اخلاق در پژوهش‌های علوم پزشکی ارسال شده، قرار است طی جلسه‌ای با حضور صاحبنظران و کارشناسان، مورد بررسی و تایید محتوایی قرار بگیرد.

تعداد بازدید:
7
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
آدرس : شهركرد، رحمتيه ،دانشگاه علوم پزشكي شهركرد
دورنگار: 33330709-038       تلفن: 33346692-038
medplant@skums.ac.ir
تاریخ بروز رسانی 1399/05/16
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal